Strona główna
Kontakt
Powrót na górę

Kickstarter

Strategia

Kickstarter to najbardziej popularna platforma crowfundingowa, jednak inne platformy (np. Indiegogo) działają na podobnych zasadach. Aby z sukcesem zrealizować kampanię crowfundigową i zdobyć fundusze na wymarzony projekt, nie wystarczy dobry (a nawet genialny) pomysł na produkt czy usługę. Konkurencja jest zbyt duża i łatwo zginąć w natłoku przybywających projektów. Aby wybić się ponad tę masę, przede wszystkim należy opracować skuteczną dla danego przypadku strategię. Wymaga to profesjonalnej analizy rynku, określenia realnych potrzeb konsumentów, wymyślenia celnej koncepcji oraz dobrania optymalnych, sprawdzonych rozwiązań.

Baza klientów przed kampanią

Jednym z kluczowych elementów przeprowadzenia skutecznej kampanii crowfundingowej jest przygotowanie odpowiednio dużej i sprofilowanej bazy klientów jeszcze przed zamieszczeniem projektu na Kickstarter. Jeśli w momencie startu mamy już zbudowaną społeczność wokół swojego pomysłu, szanse na odniesienie sukcesu rosną wielokrotnie. Dlatego warto, korzystając z właściwych narzędzi, zadbać o stworzenie profesjonalnej bazy klientów w ramach pre-launchu produktu.

Reklama w social media

Kampania crowfundingowa na Kickstarter może pomóc pozyskać pieniądze na wprowadzenie produktu czy usługi na rynek. Kampanii na Kickstarter towarzyszyć musi jednak dobrze skrojona kampania promocyjna poza samą platformą crowfundingową. Jednym z najlepszych sposobów jest zdywersyfikowana reklama w social media, przeprowadzano przy użyciu narzędzi typu Facebook Ads, Twitter Ads itp. Umiejętnie przeprowadzona akcja promocyjna skierowana do odpowiednio dobranej grupy docelowej (lokalizacja, cechy demograficzne, zainteresowania) przekłada się bezpośrednio na kwotę wyświetlającą się przy naszej zbiórce.

E-mail marketing

Kampania mailingowa to jeszcze jeden skuteczny sposób pozyskania większej liczby fanów naszego projektu i w konsekwencji uzbierania imponującej sumy na jego realizację. Choć nie jest to jakaś nowatorska metoda, stary dobry mailing nadal może skutkować świetną konwersją. Właściwie zaplanowany i zrealizowany e-mail marketing buduje relacje i zwiększa zaangażowaną społeczność wokół projektu, jednak jego podstawą jest profesjonalnie przygotowana baza adresów e-mailowych. 

Public relation

Narzędzia public relation również bardzo dobrze sprawdzają się w windowaniu projektu na górę listy Kickstartera. W końcu to PR jest specjalistą od budowania relacji i kreowania wizerunku. Istnieje też wiele narzędzi internetowych, które albo są dedykowane do prowadzenia kampanii crowfundingowych, albo po prostu świetnie nadają się także do ich prowadzenia. Potrafimy dopasować odpowiednie narzędzia do konkretnych projektów i wycisnąć z nich jak najwięcej się da.

Media społecznościowe

Moda na media społecznościowe trwa w najlepsze i jak się okazuje także w przypadku kampanii crowfundingowych jest to jedno z najlepszych miejsc, gdzie warto prowadzić działania: przed, w trakcie i po zakończeniu kampanii. Wybór najbardziej odpowiednich platform społecznościowych, a następnie umiejętność wykorzystania możliwości, jakie dają w zakresie budowania zaangażowanej społeczności wokół Twojego projektu, są kluczowe. Niezbędna jest też ciągłość działań, tak, aby nasz projekt nie popadł w zapomnienie.

Krzyżowe promocje

Aby wypromować swój projekt na Kickstarter warto sięgać po nieszablonowe rozwiązania. Takim działaniem jest m.in. zorganizowanie promocji krzyżowej. Polega ona na tym, że minimum dwie osoby, które prowadzą na platformie crowfundingowej zbiórkę na realizację swojego pomysłu, nawiązują współpracę w celu wzajemnej promocji. Powinny to być projekty, które w jakiś sposób się uzupełniają, ale jednocześnie nie konkurują ze sobą. Odpowiedni wybór potencjalnego partnera, przekonanie go do skuteczności takiego działania czy wypracowanie skutecznej strategii współpracy nie jest łatwe, jednak warte zachodu. Chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu.

Finansowanie społeczne

Finansowanie społecznościowe to właśnie crowfunding, który także w Polsce rośnie w siłę. Po jednej stronie musi być dobry pomysł, który jest skierowany do określonej grupy odbiorców, po drugiej – ludzie, którzy chcą wesprzeć jego realizację. Crowfunding z założenia nie jest bezpłatny, często osoby, które dorzucają się do zbiórki, otrzymują w zamian np. udziały z przyszłej sprzedaży produktu, sam produkt (który dopiero zostanie wyprodukowany), czasem jest to wynagrodzenie symboliczne. W ten sposób sfinansowane może być np. wydanie książki, nagranie płyty, produkcja innowacyjnego albo po prostu nowego produktu, uruchomienie startupu… Jak zachęcić społeczność Kickstarter do sfinansowania realizacji akurat tego jednego projektu? My wiemy, jak to się robi.

Kontakt

Czekamy na kontakt

Mateusz Teodorczyk

New Business Manager

Gdzie jesteśmy ?

Współpracowaliśmy z

Zamknij