Strona główna
Kontakt
Powrót na górę

Ilustracja

Game art

Gry komputerowe to obecnie gigantyczna branża przemysłu, a game art stała się zaawansowaną sztuką projektowania wizualnej oprawy gier. Modele, a więc charakterystyczne postacie (ludzie, potwory, zwierzęta itp.) i różnego typu obiekty (np. budowle, pojazdy, drzewa) wymagają szczegółowego opracowania – na poziomie  koncepcyjnym, jak i warsztatowym. Kwestie związane z zastosowaniem odpowiedniej kreski, oddaniem tekstury czy dobraniem kolorystyki składają się na efekt końcowy, który w ogromnej mierze decyduje o sukcesie lub fiasku gry komputerowej.

Komiks

Komiks budzi pozytywne skojarzenia, które źródło mają w naszym dzieciństwie – to coś ciekawego i fascynującego, a jednocześnie niemęczącego. Dlatego taki sposób przekazywania komunikatów stosowany jest nie tylko w celach czysto rozrywkowych, ale też promocyjnych i edukacyjnych. Treść podana w łatwych do przyswojenia seriach obrazków, którym towarzyszą krótkie napisy przyciąga wzrok i… nie puszcza. Komiksowa forma świetnie sprawdza się jako reklama produktu czy usługi, opowieść wizerunkowa o firmie, instruktaż obsługi urządzeń czy urozmaicenie szkolenia pracowników.

Storyboard

Storyboard, inaczej scenopis czy wizualizacja scen to seria ilustracji (często czarno-białych), które pokazują kolejne sceny produkcji. Zawierają one wskazówki dotyczące następujących po sobie kadrów – są więc nie tylko wizualizacją scen na poziomie obrazu, ale też logiki historii i jej przekazu. Taki „komiks” służy pracującemu nad projektem zespołowi, przypominając jego członkom o przyjętych założeniach i  rozwiązaniach. Storyboard jest też bardzo przydatny podczas konsultacji wizji produkcji z Klientem, dlatego w razie potrzeby sięgamy po niego, aby finalny efekt prac podobał się nie tylko nam, ale przede wszystkim Zamawiającemu.

Brand hero

Brand hero – bohater marki, jej maskotka czy postać, która ucieleśnia wszystkie atrybuty marki i wartości przez nią reprezentowane. Wprowadzenie brand hero to świetne posunięcie marketingowe, gdyż nie tylko wyróżnia on markę, ale przede wszystkim pozwala konsumentom nawiązać z nią emocjonalną, pozytywną więź. Za skutecznym brand hero musi jednak stać trafiona, dopracowana koncepcja. Nasz bohater musi konwersować z odbiorcami, być wyrazisty, budzić określone emocje i skojarzenia oraz trafiać w gusta konkretnej grupy docelowej. Last, but not least – musi być mistrzowsko opracowany graficznie. O to wszystko nie musisz się martwić, zlecając kreację brand hero naszemu zespołowi.

Książki dla dzieci

Ilustrowanie książek dla dzieci to dla grafika duże wyzwanie. Najmłodsi czytelnicy odbierają lekturę na wielu poziomach i to intensywniej niż dorośli odbiorcy, a ilustracje są dla nich podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności książki. Zastosowane barwy, styl rysowania, ogólna wymowa ilustracji powinny być zarówno przemyślane, jak i do pewnego stopnia intuicyjne. Choć rynek wydawniczy w Polsce zalewają  obecnie publikacje rodem z „fast foodu”, my stawiamy na wysoką jakość estetyczną ilustracji oraz komunikowanie się z dzieckiem poprzez obraz na poziomie intelektualno-emocjonalnym. Ilustracje do książek tworzymy też tak, by ich styl dopasować do wieku odbiorcy.

Okładki książek

Profesjonalnie zaprojektowana okładka książki jednocześnie jest atrakcyjna wizualnie i sygnalizuje tematykę i gatunek publikacji. Właściwy wybór czcionek, grafik, kolorystyki czy optymalne rozmieszczenie poszczególnych elementów nie jest łatwe, gdyż musi uwzględniać nie tylko efekt estetyczny. Ogromne znaczenie mają również aspekty funkcjonalne, czyli to, by książka była widoczna wśród setek innych pozycji (czy to na wystawie tradycyjnej księgarni czy w sklepie internetowym). Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, otrzymujesz kilka propozycji designu okładki, która spełnia wymogi estetyczne i praktyczne.

Kontakt

Czekamy na kontakt

Mateusz Teodorczyk

New Business Manager

Gdzie jesteśmy ?

Współpracowaliśmy z

Zamknij