Strona główna
Kontakt
Powrót na górę

Animacja 2D

Explainer Video

Zadaniem explainer video jest wyjaśnienie skomplikowanych rzeczy prosto i szybko. Ten rodzaj animacji 2D łączy komunikaty na poziomie wizualnym, werbalnym i dźwiękowym, a styl podawania informacji jest bardzo przystępny i uporządkowany. Explainer video to świetne narzędzie do przedstawienia, jak działa i jak należy obsługiwać dane oprogramowanie, stronę internetową, aplikację mobilną czy jak korzystać z innych usług czy produktów. To nie koniec, explainer video ma tak naprawdę bardzo szerokie zastosowanie: za jego pomocą przedstawisz swój pomysł biznesowy potencjalnym partnerom biznesowym, objaśnisz zasady działania różnych urządzeń czy podkreślisz zalety swoich produktów.

Film animowany

Marketing – nie od dziś – uwielbia wykorzystywać potencjał, jaki drzemie w filmie  animowanym. Odpowiednia mieszanka ruchomych obrazów, zajmujących postaci, lektora, napisów, oprawy dźwiękowej i oczywiście wciągającej fabuły to sprawdzony sposób na budowę wizerunku marki i zakotwiczenia jej w świadomości odbiorców. Film animowany 2D może być wykorzystywany do różnych celów biznesowych i pozabiznesowych, a jego wykonanie jest tańsze i szybsze niż realizacja filmu czy choćby animacji 3D.

Film instruktażowy

Animowany film instruktażowy jest poradnikiem czy instrukcją, która wyjaśnia, jak krok po kroku wykonać pewne czynności, aby uzyskać konkretny efekt. W biznesie animacje instruktażowe wykorzystywane są w celu zademonstrowania, jak prawidłowo korzystać z danych produktów (lub jak je  np. odpowiednio zamontować) czy usług (w tym strony internetowej, sklepu online czy aplikacji mobilnej). Produkcja tego typu powinna przedstawiać następujące po sobie czynności we właściwej kolejności, w klarowny sposób tłumacząc wszystkie kluczowe momenty. Zaletą animowanego filmu instruktażowego są jego możliwości techniczne (łatwo można narysować to, co jest trudne do sfilmowania) oraz dużo niższe koszty od wykonania produkcji filmowej.

Whiteboard

Nawet, jeśli myślisz, że nie wiesz, czym jest animacja whiteboard, w rzeczywistości każdy widział ją wielokrotnie. Whiteboard to technika tworzenia filmu animowanego, dzięki której obraz wydaje się powstawać na oczach widza, a dodatkowo widoczna jest też rysująca go ręka. Może się to wydawać tylko (albo aż) efektownym trikiem, jednak trzeba zauważyć, że animacje whiteboard przykuwają wzrok i z zaciekawieniem śledzone są przez widzów (co będzie dalej?). Dlatego właśnie stanowią świetne narzędzie marketingowe – w końcu Świętym Graalem reklamy jest sposób na zatrzymanie uwagi odbiorcy. Whiteboard sprawdzi się więc jak najbardziej jako film produktowy, reklamowy czy wizerunkowy.

Animacja logo

Logo wykonane w technice 2D jest bardziej efektowne niż jego tradycyjny odpowiednik i może być sposobem na skuteczne wyróżnienie marki. Umiejętnie wykonane animowane logo, jeśli tylko stworzone jest na podstawie dobrego konceptu, dużo lepiej zapada w pamięć i buduje rozpoznawalność brandu. Animacja logo jest z natury bardzo krótka, dlatego tu liczą się szczegóły – trzeba dobrze wiedzieć, jak odpowiednio zdynamizować przekaz i jak zrealizować pomysł od strony technicznej. Najlepsze pomysły na animowane logo to te, które w sugestywny sposób powiedzą coś ważnego o marce czy firmie. Tak rodzi się nowa jakość i lepsza pozycja na rynku.

Prezentacje interaktywne

Animowana prezentacja interaktywna to ciekawy sposób na nieschematyczne zaprezentowanie swoich produktów, usług lub innych treści dotyczących firmy. Tą techniką można stworzyć firmowy katalog dostępny na stronie internetowej lub wyświetlany np. podczas targów branżowych. Prezentacje interaktywne często stosowane są podczas konferencji, spotkań biznesowych i handlowych albo szkoleń. Tu również wykorzystanie animacji 2D może nie tylko uatrakcyjnić przekaz, ale przede wszystkim sprawić, że będzie on zrozumiały i łatwiejszy do przyswojenia.

Kontakt

Czekamy na kontakt

Mateusz Teodorczyk

New Business Manager

Gdzie jesteśmy ?

Współpracowaliśmy z

Zamknij